Ca în România! Preşedintele Serbiei Aleksandar Vucic spune că epidemia de concedii medicale cu care se confruntă ţara îi goneşte pe investitori. Unele companii au plecat sau se pregătesc să plece din Kraljevo pen tru că rata concediilor medicale este de 22 sau 23%. Când încep muncile agricole de vară, aceasta creşte la 30%

Deşi statistic muncitorii din Serbia lucrează mai multe ore decât colegii lor din ţările Uniunii Euro­pene, preşedintele sârb Aleksandar Vucic spune că oamenii trebuie să muncească şi...
Testează abonamentul ZF Corporate

Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.

Cere demo Abonează-te acum

După activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore

Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.

Logare
Am uitat parola

Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.