Dintre ce mai mari 20 de producători, numai cinci sunt români
Cei mai mari 20 de producători de materiale de construcţii fac afaceri de 1,2 mld. euro. Doar cinci sunt români
Industria materialelor de construcţiii este un sector în care antreprenorii români nu pot concura deocamdată la vârf, acolo unde elveţienii de la Holcim, germanii de la Carpatcement...
Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- ZF LIVE. Oana Cîmpeanu, TMF România: Investitorii continuă să vină, iar interesul există în mai multe sectoare, de la retail până la energie verde. România ocupă locul 29 în clasament în acest an în raportul Global Business Complexity Index, faţă de locul
- Producătorul de medicamente Terapia Cluj a atins pragul de 1,5 mld. lei afaceri în 2025, aproape triplu într-un deceniu. Peste 71 milioane de cutii de medicamente pleacă anual din fabrica din Cluj către pacienţii români
- CEC Bank pentru afaceri româneşti. Dalia Stoian, preşedinte, EFdeN: Ne propunem să avem un institut dedicat locuirii sustenabile pentru a face cercetare şi a putea implementa modelele la care lucrăm acum
- CEC Bank pentru afaceri româneşti. Raluca Gabor, casa de avocatură Kinstellar: Investitorii în energie încă privesc România cu destul de mult optimism, chiar şi în actualul context. Rămânem însă o piaţă dificilă, care necesită un apetit de risc
- Raport al Consiliului Concurenţei. De ce procesatorii nu folosesc mai mult lapte românesc, deşi îl producem: Avem multe ferme mici, cu eficienţă tehnologică limitată, iar puterea lor de negociere cu procesatorii este redusă