Crilelmar, o companie din Gorj, controlată de Adrian Stănuşoiu, construieşte o fabrică de mase plastice din materiale reciclate în Târgu Jiu, o investiţie de 77,4 milioane de lei, cu bani din Tranziţie Justă: „România are nevoie de producători şi automat se va dezvolta zona de servicii.“
♦ Compania va produce articole pentru casă şi grădină.
Compania Crilelmar din judeţul Gorj, controlată de antreprenorul Adrian Stănuşoiu, va construi o fabrică de mase...
Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- Anuarul Cei mai mari jucători din economie 2026. Comerţ alimentar. Pe plus dar de fapt pe minus
- Anuarul Cei mai mari jucători din economie 2026. Distribuitori FMCG. Un sector care nu pune frână
- Grupul H&M vrea să aducă în România cel de-al treilea brand din portofoliu: După H&M şi COS, vine Arket. Unde se va deschide primul magazin?
- Anuarul Cei mai mari jucători din economie 2026. Retail IT. Liderul pe minus, restul pe plus
- Fortim Trusted Advisors: Piaţa închirierilor de birouri a crescut în Bucureşti şi Cluj-Napoca, în primele şase luni din 2026, în timp ce în Iaşi şi Timişoara se vede o tendinţă de scădere a cererii. În Capitală, companiile au închiriat cu 29% mai mult dec