Cum de am ajuns ca atâţia lideri politici ai României să nu aibă studii serioase şi un parcurs profesional meritoriu? Cum de vin la conducere mai ales oameni cu studii la facultăţi particulare fără prestigiu sau chiar cu probleme de CV, cu diplome incerte?
Cazul ministrului Ionuţ Moşteanu ne indică un trend în ultimii ani în România: în cazul tot mai multor oameni de la vârful statului se dovedeşte că în trecutul lor de studii nu au fost...
Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- Exclusiv ZF Corporate Diana Delca, Managing Director, Concentrix România: Angajatorul trebuie să treacă la un lidership autentic, să îşi asculte angajaţi, să aducă clarificare în haos
- La mulţi ani, România! ZF Special 1 Decembrie - Ziua Naţională. România în oglinda cifrelor: ce spun 50 de indicatori despre cum arată ţara astăzi?
- Concordia, cea mai puternică organizaţie patronală, l-a reales pe Dan Şucu în funcţia de preşedinte pentru încă doi ani. Cine sunt cei şapte vicepreşedinţi ai organizaţiei
- Ziua Naţională. La mulţi ani, România! O ţară care creşte, o ţară care învaţă. România în oglinda cifrelor: Ce imagine conturează principalii indicatori despre performanţa economiei şi direcţia în care se îndreaptă ţara?
- Top 5 cele mai citite ştiri din ZF în ultimele 24 de ore