CEI MAI MARI JUCĂTORI DIN ECONOMIE
Industrie. Industria de medicamente. Tot mai sus la vânzări
Vânzările de medicamente în 2024 au spart pragul de 34 miliarde de lei, după o creştere de 14%, în linie cu anii anteriori, arată datele din raportul companiei de cercetare de piaţă...Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- România ajunge la 31 de programe de chirurgie robotică da Vinci™. Un nou echipament a fost instalat la Institutul Clinic Fundeni
- Construcţiile, IT-ul şi serviciile medicale au condus creşterea economică în ultima decadă. Poate economia să se mai bazeze pe aceste sectoare pentru o accelerare în următorii ani?
- Bursă. Câţi bani lasă în medie un român la MedLife. Cea mai spectaculoasă evoluţie a bonului mediu a fost la farmacii, unde cheltuiala medie per client a sărit de la 158 lei la 208 lei în T1/2026, un avans de 31,8%
- Din nou pe creştere: Fiterman Pharma a ajuns la 180 mil. lei din producţia de medicamente la Iaşi
- Grupul Affidea a investit peste 250 mil. euro în ultimii ani în România