Polonia a făcut un pas uriaş spre a deveni hub regional de gaze prin importuri
În ceea ce reprezintă spargerea unui monopol, patru companii de energie poloneze, trei de stat şi una privată, au rezervat capacitate de gazificare la un terminal de gaze naturale lichefiate...
Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- CEC Bank pentru afaceri româneşti. Lucian Enaru, Schneider Electric: România are potenţial, dar implementarea proiectelor durează prea mult
- Hamilton Central Europe din Timis, producător de echipamente pentru laboratoare analitice, exportă integral producţia
- Bursă. Romgaz, Hidroelectrica şi BT au contribuit cel mai mult din cele 20 de acţiuni din indicele BET la ascensiunea bursei la maxime istorice
- Top 20 cele mai mari profituri în 2025: energie şi Dedeman, aşa arată top 5. Hidroelectrica, Romgaz şi OMV Petrom au cele mai mari profituri nete raportate în 2025 de companiile din România, fiecare cu un rezultat net de peste 3 mld. lei
- Ungaria: autorităţile au închis fabrica de baterii din Debreţin a companiei chinezeşti Semcorp