Bursa de la Bucureşti a urcat şi a doua zi după căderea guvernului Bolojan, purtată de un vânt favorabil din Europa. Excepţie de la regulă sau investitorii au devenit imuni la crizele politice din România?
♦ O bursă care urcă în ziua în care guvernul cade şi chiar şi a doua zi după este prin definiţie o anomalie ♦ Pentru că la manual spune că investitorii vând...
Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- Bursă. ETF-ul axat pe energie administrat de Patria AM ajunge la active de 100 mil. lei
- Bursă. Acţiunile Bittnet, în creştere cu 10% joi
- Bursă. Hidroelectrica anunţă că Mihail-Dan Stan a refuzat mandatul de director financiar
- ZF Deschiderea de astăzi la Bursă. Marius Alexe, investitor la BVB, despre decuplarea indicilor de economie şi maximele recent înregistrate: Piaţa a mers bine deoarece banii care au creat deficitul bugetar au intrat în consum
- Bursă. Dezvoltatorul imobiliar One United pune la bătaie 157 mil. lei pentru a-şi răscumpăra 4,8 milioane de acţiuni cu un premiu de 5%