Ömer Tetik, Bănca Transilvania: Deşi pentru mulţi clienţi este o perioadă grea, totuşi România are un potenţial foarte bun şi, odată cu introducerea măsurilor de stimulare a economiei, care sperăm să vină curând, trendul se va inversa, iar optimismul va reveni în piaţă
Ömer Tetik, CEO al Băncii Transilvania, vorbeşte într-un interviu acordat ZF (interviul integral îl puteţi citi AICI) despre impactul condiţiilor dificile din piaţă - inflaţie,...
Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- De la maximul din debutul şedinţei, Bursa de Valori închide pe minus vineri, dar cu un avans de 4% la nivel săptămânal. Costurile de împrumut ale statului, în uşoară creştere
- Comisia Europeană aprobă ajutorul de stat de 1 miliard de euro pentru capitalizarea BID, Banca de Investiţii şi Dezvoltare
- Cât se finanţează băncile din depozite atrase de la populaţie şi companii şi câţi bani au de la băncile-mamă?
- Grupul francez G.A.C. achiziţionează compania românească CRIUS Consulting, specializată în consultanţă pentru fonduri europene şi ajutoare de stat
- Profit de 2,35 mld. lei pentru BNR în anul 2025, în scădere faţă de câştigul din 2024, de 3,8 mld. lei