TPA ADMIN SRL
  • Nume: TPA ADMIN SRL
  • CUI: RO11172958
  • Registrul comerțului: J40/10633/1998
  • Domeniu de activitate: Servicii // Consultanţă fiscală şi audit
  • Produse şi servicii:
    Consultanţă fiscală, Servicii de contabilitate, Audit, Consultanţă în afaceri, Consultanţă Juridică
Informații generale
  • Anul înființării: 1998
  • Management
    • Jan Glas (Managing Partner) jan.glas@tpa-group.ro
    • Claudia Stanciu Stănciulescu (Tax Partner) claudia.stanciu@tpa-group.ro
    • Alina Angelescu (Partner) alina.angelescu@tpa-group.ro
    • Cristina Gheorghiţă (Legal Partner) cristina.gheorghita@tpa-group.ro
    • Johannes Becker (Partner) johannes.becker@tpa-group.ro
    • Cristina Petrescu (Audit Partner) cristina.petrescu@tpa-group.ro
    • Sorana Cernea (Partner Cluj office) Sorana.cernea@tpa-group.ro
  • Sediul central: Str. Grigore Cobalcescu 46, Sector 1, 010196 Bucuresti, Romania, E-mail office@tpa-group.ro; Sediul Cluj: Str. Ploieşti, nr. 17-19 A, etaj.3, ap. 33-35, Cluj-Napoca 400157 Romania, E-mail cluj@tpa-group.ro
  • Contact:
    Presă
    Mihaela Vladescu
    Mihaela.vladescu@tpa-group.ro

    Relaţii cu publicul
    Mihaela Vladescu
    Mihaela.vladescu@tpa-group.ro

Prezentarea companiei

TPA este una dintre companiile de top de consultanţă fiscală, contabilitate, audit, consultanţă juridică şi consultanţă în afaceri în România, Europa Centrală şi de Sud Est. 

Cu sediul în Bucureşti şi o filială la Cluj-Napoca, acoperim toate regiunile României. TPA România are în prezent 8 parteneri şi peste 120 angajati. 

TPA Group are în prezent 12 birouri în 4 provincii din Austria şi încă 15 birouri în regiunile importante ale CEE/SEE în Albania, Bulgaria, Croaţia, Republica Cehă, Ungaria, Polonia, România, Serbia, Slovacia şi Slovenia.

Reţeaua regională TPA în CEE/SEE ne permite să servim clienţii în funcţie de expansiunea afacerilor lor şi de interesele lor regionale şi globale. Avem mai mult de 1,000 angajaţi specializaţi în 11 ţări şi suntem astfel una din companiile de top din regiune în domeniile noastre.

Grupul TPA este membru independent al Baker Tilly Europe Alliance şi poate astfel să le ofere clienţilor săi o reţea mondială de consultanţi fiscali, auditori şi consilieri.

Reţeaua Baker Tilly International cuprinde în prezent 165 de membri independenţi în 141 de ţări, având în total 30.000 de angajaţi în 745 de birouri, ceea ce o poziţionează în top 10 al reţelelor globale de consultanţă. 

Structură acționariat

Acționari Procent
TPA Holding 100%
Sursa: Compania